DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  Insaat malzemesi yoksa, insaat da yok

Yeni Tesvik Sistemi'nde, insaat sektörüne, hele insaat malzemesi endüstrisine yönelik hiçbir düzenleme yok. Ekonominin lokomotifi konumundaki insaat sektörünün desteklenmemesi ciddi bir eksiklik.

 

Özel sektöre, Türkiye'de yatirim yapmasi için, yeni bir yol haritasi sunan Yeni Tesvik Sistemi, 12 sektörde yatirimlarin hangi kosullarda tesvik edilecegini ve Türkiye haritasini 4 ayri bölgeye ayirarak, her bölgede hangi yatirimlara, hangi kosullarla destek verilecegini hayli detaylandirmis. Bu yönüyle, beklenenin ötesinde bir düzenleme oldugu kesin. Ancak, konu söz konusu özel sektör yatirimlarinin ciddi insaat projeleri anlamina da geldigi noktasini hatirlattiginda, insaat sektörüne yönelik olarak, gerek insaat malzemesi alanina yönelik sektörlerin desteklenmesi, gerekse de taahhüt sektörüyle ilgili, özellikle yurtdisi taahhüt isleri için hiçbir düzenleme öngörülmemis. Ilginçtir, otomotivde dünya üretim üssü olma noktasinda önemli bir mesafe kat etmis durumdayiz. Ayni durum insaat malzemesi üretimi için de geçerli olmasina ragmen insaat malzemesi üretimine yönelik hiçbir düzenleme yapilmamis.

     
 Kategori : Basin  -  15.07.2009

Devamını oku

  Hükümetten issize ve müteahhite özel destek geliyor

Hükümet, issizlik oranlarini düsürebilmek amaciyla bir yeni paket hazirligi baslatirken, istihdamin arttirilmasi için de müteahhitlerin yurtdisindaki hizmetleri için Teminat Mektubu Garanti Fonu'nu devreye sokacak.

Türkiye Müteahhitler Birligi'nin (TMB) "Gündem 2009" toplantisina katilan Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Nazim Ekren, yüzde 15,5'e ulasan issizlik oraninin hükümet için öncelikli konularin basinda geldigini belirterek, yeni paketlerden birinin issizlik oranlarini düsürmeye, bir digerinin ise istihdam artisini saglamaya dönük oldugunu söyledi.

     
 Kategori : Basin  -  07.07.2009

Devamını oku

  SIPAHIOGLU`NA TESEKKÜR

Müteahhit Muammer Kodal; Alanya Belediyesi`nin olusturdugu Kent Rehberi sayesinde bir çok apartman sakininin ve apartman yöneticisinin haklarinin neler oldugu ögrendigini ve buna bagli olarak yasam standartlari yüksek bir apartman yasam kültürü meydana geldigini belirterek, Türkiye’nin her yerinde kullanilabilecek olan bu rehberi olusmasinda öncülük eden Hasan Sipahioglu’na tesekkür etti.

     
 Kategori : Basin  -  13.03.2009

Devamını oku

  Insaat sektöründe bir çok il`i geride biraktik

ANAVATAN Partisi Alanya Belediye baskan Adayi Hasan Sipahioglu Alanya Müteahhitler Birligini ziyaret etti. Ziyarette Alanya’da ki insaat sektörünün Türkiye’deki bir çok il`den daha ileri seviyede oldugu konusuldu.

     
 Kategori : Basin  -  13.03.2009

Devamını oku

  Mütbir'de yeni dönem

ALANYA Müteahhitler Birligi'nin (MÜTBIR) ilk olagan genel kurulu yapildi. MÜTBIR Baskanligina Mimar-Müteahhit Erol Ergündüz getirildi.

     
 Kategori : Basin  -  06.02.2009

Devamını oku

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com