DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  SEKTÖR PLANSIZ BÜYÜDÜ

CEBECI, "Sektörün plansiz ve çok hizli büyümesi, yasal engeller ve sinirlamalarla yabanci müsterilerimizin tapu alma sürecinde karsilastigi bürokratik engeller, güvensizlik ve olumsuz bir hava yaratti. Bu engellerin kaldirilarak müteahhitlerin önünün açilmasi sart" diye konustu.


"TEK YÜREK OLACAGIZ"


CEBECI "Iste bu nedenlerle yola çikarak tek yürek olabilmek için Alanya MÜTBIR'i kurduk. Kurum ve kuruluslarla isbirligi içerisinde yörenin kalkinmasi ve gelismesine katkida bulunmayi, müteahhitlerin dertlerini dinleyerek problemlerinin çözümüne yardimci olmayi amaç edindik" seklinde konustu.


 

     
 Kategori : Basin  -  31.10.2008

Devamını oku

  Yabanci konut satisinda Alanya örnegi

Geçen hafta sonunda Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Alanya’ da Alanya Müteahhitler Birligi Derneginin kurulusu nedeniyle düzenlenen toplantiya katildim. Dernegin hedefleri ve faaliyetleri oldukça ilgimi çekti. Dernek ilk etapta Alanya’ da insaat alaninda faaliyet gösteren 30 firmanin katilimiyla kurulmus. Gerisini de Dernegin genç ve dinamik baskani Ahmet CEBECI’ nin agzindan dinleyelim. -Alanya’da simdiye kadar yabancilara satisi yapilan konut sayisi 19.500 adet olmus. Bu satislarda Danimarka, Almanya, Irlanda, Hollanda, Norveç ve Ingiltere önde gelmekte. Simdilerde ise revaçta olan Rusya’ ya konut satisi.

     
 Kategori : Basin  -  31.10.2008

Devamını oku

  ÖZLENEN BIRLIK

MÜTBIR'IN geç kalmis bir tesebbüs oldugunu söyleyen Baskan Cebeci, "Alanya'da insaat sektörü ekonominin lokomotifidir. Fakat, çok fazla sorunlarimiz var ve bunlarin çözümü konusunda tek ses ve tek yumruk olamiyoruz. Bir araya gelip sorunlarimizi ilgili mercilere iletebilecegimiz bir birlik olacagiz" dedi.


"HERKES ÜYE OLAMAYACAK"


CEBECI "Toplu halde hareket ederek gerek yurtiçi ve gerekse yurtdisinda sektörü temsil edecek bir kurumsal yapi olusturmak istedik. Her insaat yapanin üye olacagi bir birlik degiliz. Üyelik talebinde bulunacak olan müteahhidin en az 5 bin metrekare insaat yapmis olmasi sart" diye konustu.

     
 Kategori : Basin  -  31.10.2008

Devamını oku

  Avrupali Alanya'dan 'ev'lenecek

Alanya Müteahhitler Birligi Dernegi, turizmde Ispanya modelinin ilçemizde uygulamaya konulmasi için gerekli alt yapi çalismalarina basladi.


 


Her Sey Dahil Sisteme dayali tanitim kampanyasinin, turizm tanitimi açisindan ne denli basarisiz oldugunun anlasildigini dile getiren dernek baskani Ahmet Cebeci, "Ispanya Modelini inceledigimizde görüyoruz ki, eger bir ülkede yabanciya konut satiyorsaniz, sadece ülkemize gelen turist sayisi degil, turistlerin harcadigi para da artirilmis olacaktir" dedi. Ispanya'nin gelistirdigi turizm modeli ile kiyi bölgelerinde yabancilara satilmak üzere milyonlarca ev insa ettigini belirten Cebeci, "Bu evler insa edilirken, orta halli bir Avrupaliya da, dolar milyarderi Arap seyhine de uygun projeler gelistirdiler.


 

     
 Kategori : Basin  -  31.10.2008

Devamını oku

  BASIN AÇIKLAMASI

Alanya Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) Baskani Alaattin Çakir, birlik adina yaptigi basin açiklamasinda, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavusoglu’nun Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Baskani seçilmesinin Avrupa Birligi yolculugunda önemli bir mihenk tasi oldugunu vurguladi. Çakir açiklamasinda sunlari söyledi; “Antalya Milletvekili sayin Mevlüt Çavusoglu’nun AKPM baskani seçilmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nde, Alanya ve bölgemizde son derece onur ve gurur verici bir basari olarak degerlendirmekteyiz. 

     
 Kategori : Basin  - 

Devamını oku

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com