DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  SEKTÖR PLANSIZ BÜYÜDÜ

CEBECI, "Sektörün plansiz ve çok hizli büyümesi, yasal engeller ve sinirlamalarla yabanci müsterilerimizin tapu alma sürecinde karsilastigi bürokratik engeller, güvensizlik ve olumsuz bir hava yaratti. Bu engellerin kaldirilarak müteahhitlerin önünün açilmasi sart" diye konustu.


"TEK YÜREK OLACAGIZ"


CEBECI "Iste bu nedenlerle yola çikarak tek yürek olabilmek için Alanya MÜTBIR'i kurduk. Kurum ve kuruluslarla isbirligi içerisinde yörenin kalkinmasi ve gelismesine katkida bulunmayi, müteahhitlerin dertlerini dinleyerek problemlerinin çözümüne yardimci olmayi amaç edindik" seklinde konustu.


 


ALANYA Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) tarafindan dün aksam Filika Restoran'da iftar yemegi verildi. Alanya'daki çok sayida müteahhidin katildigi yemekte konusan MÜTBIR Baskani Ahmet Cebeci, insaat sektörünün içinde bulundugu sorunlari siralayarak çözüm yollarini anlatti.

Alanya'da insaat sektörünün bir anda patlama yasadigini vurgulayan Cebeci, "Bundan dolayi da bazi sorunlar ortaya çikti. Sektörümüz bu sorunlar ile tek basina mücadelede yetersiz kalmis ve bir çok noktada tikandi. Sektörde plansiz ve çok hizli büyüme meydana geldi. Yasal engeller ve sinirlamalarla yabanci müsterilerimizin tapu alma sürecinde karsilastigi bürokratik engeller, tüm bunlarin yarattigi güvensizlik duygusu ve olumsuz hava, hedef pazar ülkelerde ülkemiz aleyhine olumsuz haberler olusmasina neden oldu. Yabancilara yönelik üretilen konutlarda sözlesme sartlarina uygun konutlarin teslim edilmemesi, tapu ve oturma izinlerinin alinamamasi, ilçemizin ulasimindan kaynaklanan olumsuzluklar, hava ulasiminin olmamasi, transferlerde yasanan zorluklar, insaat girdi maliyetlerindeki artislar ile döviz kurunun düsük seyretmesi ve sonucunda konut fiyatlarinda meydana gelen hizli yükselis, sikintilari arttirdi" dedi.

"BIRLIKTE ÇÖZÜM BULACAGIZ"

Sorunlarin ortadan kaldirilmasi için ortak çaba gösterilmesi gerektigini vurgulayan Cebeci, "Bu durumda firmalarin münferit çalisma yapmalari yerine tek bir merkezden sorunlarin takip edildigi kurumsal yapida profesyonel bir olusum gerekmektedir. Iste bu nedenlerden yola çikarak tek yürek olabilmek için Alanya Müteahhitler Birligi'ni kurmus bulunmaktayiz. Dernegimizin en önemli amaci, Alanya'daki müteahhitleri bir çati altinda toplamak. Onlara mesleki, sosyal ve kültürel konularda yardimci olmak. Kurum ve kuruluslarla isbirligi içerisinde yörenin kalkinmasi ve gelismesine katkida bulunmak ve müteahhitlerin dertlerini dinleyerek, problemlerinin çözümüne yardimci olmaktir" diye konustu.

     
 Kategori : Basin - 31.10.2008

Geri

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com