DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  Müteahhitler'in Iftar Yemegi

Alanya Kaymakami Hulusi Dogan, mülki amirleri ve insaat sektörünün önde gelen isimlerinin katildigi iftar yemeginde konusan Müteahhitler Birligi Derngi Baskani Ahmet Cebeci Alanya'nin yabancilar üzerinde sürekli yasasamak için tercih ettigi cazibe merkezi haline geldigini söyledi . Cebeci ilçemizde her geçen yil artan talep nedeniyle insaat ve buna bagli sektörler canlanmis ve bu alanda önemli miktarda yatirim olmustur dedi . Yabancilara kat mülkiyetinden satisi yapilan konut sayisinin 14.024 adet civarinda oldugunu digerlerinin bagimsiz bölümü olarak 308 adet bu rakamlar tapusu teslim edilmis verilerdir . Bu veriler sonucunda ilçemizde 19500 yabanci adina tapu düzenlendigini söyledi .


Cebeci insaat faliyeti yapan firma sayisininda 2008 yilinda 750'ye ulastigini 2005 ve 2008 yiili içerisinde de yasanan yasal belirsizlik süreci isletmeyi güç durumda birakmis Alanya ekonomisini olumsuz etkilemistir dedi. 2005 yili sonunda tapu kanununun Anayasa Mahkemesi tarafindan iptal edilen yabancilara mülk satisi ilçe emniyet müdürlügüne verilmesini saglamistir . Önümüzdeki dönem içerisinde tanitim fonundan ''Alanya'da Evlenin '' projesine destek saglanmasi için gerekli çalismalarimizi baslatmis olacagiz diyen Ahmet Cebeci Alanya Müteahhitler Birligi Dernegi , Alanya Sevdasi için kurulmustur , bu birlik emegin hakettigi degerlere ulasmasi için kurulmustur , bu birlikteligimizi ne siyaset ne ayrimcilik ne de politikanin engelleyemeyecegini bu birlige basta belirttigimiz degerlerin disinda politik bir hedef araci olmayacagimizi belirtmek isterim dedi .

Alanya Kaymakami Hulusi Dogan'da konusmasinda bu dernegin kurulmasinin Alanya için çok önemli oldugunu Alanya ve Belde belediyelerinin müteahhitlerimize faaliyetlerinde gerekli kolayliklari yapmasi gerektigini söyledi .

Müteahhitler Birligi Dernegi Yönetim Kurulu Su isimlerden olustu .

Ahmet Cebeci, Hüseyin Gülseren, Erhan Dogan, Mustafa Küçüker, Tamer Yalçin, Muhammer Kodal, Murat Topçu, Eray Erdem, Hakki Kurt .
 

     
 Kategori : Etkinlikler - 31.10.2008

Geri

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com