DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  HABOGLU, MÜTEAHHITLERDEN ÖZÜR DILEDI

 Yeni Alanya Gazetesi köse yazarlarindan Ismail Haboglu, müteahhitler 26 Nisan 2012 tarihinde yayinlanan yazisinda, müteahhitler ile ilegili söyledigi sözler için, 1 Mayis 2012 tarihli köse yasinda müteahhitlerden özür diledi. Haboglu yazisinda sunlari yazdi:

26 Nisan 2012 tarihinde yayimlanan, “Alanya binalarinin çatilari” adli yazimla ilgili olarak; bazi müteahhitlerimizden sitem yüklü telefonlar aldigimi, bu telefonlardan birinin de ALTSO Baskanimiz Kerim Aydogan kardesimden oldugunu belirtmis, aramizda geçen telefon görüsmesinin özetini aktarmistim.


Sayin Aydogan’la telefon görüsmem sonrasi, anilan yazimi söyle bir taradim; gerçekten de maksadini asan, daha da önemlisi benim kisiligime de yakismayan “ar namus, çalip, çirpma” gibi talihsiz sözcükler kullanmisim.


Daha da önemli bir yanlis yapmis, olayi genellemisim.


Yani?


Yani, gönül dilim, akil dilimin önüne geçmis.


***


Bugün de MÜTBIR Baskani Alaattin Çakir’dan ayni konuda bir tepki yazisi aldim.


Tepki yazisi ile ilgili olarak, Sayin Çakir’la bulusup, karsilikli fikir alisverisinde bulunduk.


Sayin Çakir, baskani oldugu sektörle ile ilgili detayli bilgiler verdi, üyelerine sahip çikti.


Saygi duyuyorum.


Sayin Çakir’in verdigi bilgiler isiginda da müteahhitlerimizden özür diliyorum.


***


MÜTBIR Baskani Sayin Çakir’in açiklamalari asagidaki gibidir.


***


Yeni Alanya Gazetesi köse yazari Ismail Haboglu’nun 26 Nisan 2012 tarihli yazisini, sektör olarak kabullenmemiz mümkün degildir.


Sayin Haboglu’nun, “Alanya Binalarinin Çatilari” baslikli yazisinda müteahhitler için; “Sag olsunlar; yüklenici firmalarin hiçbirinde, ar namus diye bir sey kalmadi zaten. Her tür ortamda, her tür malzemeden, çalip, çirpmayi, marifet sanir oldular. Neden yüklenici firmalari, gerektigi gibi denetlemiyor, basibos birakiyorsunuz?... Alanya’da müteahhitlik hizmetleri, son derece ilkel, kötü ve denetimsiz. Her sey uydur kaydir, her sey yalap salap…” seklindeki açiklamalari talihsiz açiklamalardir..


Söz konusu yazida yer alan iddialar, tamamen asilsiz olup, sahsin kendisi tarafindan kurgulanmis iddialardir. Zira, ilgili sahsin çürümüs ve köhnelesmis iddia zihniyeti, Türkiye’nin 2012 zihniyeti ile bagdasmamaktadir.


Sektörümüz, sahsin ortaya attigi iddialarin tam aksine son derece sorumlu, bilinçli, ilgili yasalara ve kanunlara bagli ve ayni yasa ve kanunlar tarafindan denetlenen, Avrupa standartlarinda imalat yapan ve yüklenici olarak insan unsurunu hiçbir zaman unutmayan bir anlayisla çalismaktadir.


Ülkemizde ve bölgemizdeki müteahhitlik sektörü, tüm dünya tarafindan, izlenmekte, bilinmekte ve takdir edilmektedir. Türkiye müteahhitlik sektörü, tüm dünyada Çin’den sonra 2.sirada yer almaktadir. Alanya’da hizmet üreten müteahhitlik sektörü de, bu pota içerisinde en ön siralarda yer almaktadir. Bölgemizde yapilan insaatlar, siteler ve imalatlar bölgemize önemli deger katmaktadir. Müteahhitlerimiz tarafindan yapilan projeler, bölge cazibesinin en önemli yasamsal ve ticari unsuru durumundadir.


Binlerce insanin ekmek yedigi, hizmet ettigi ve hizmet aldigi bu sektöre ve üyelerine, genel kanaat yürüterek yazdigi ahlak ve terbiye sinirlarini asan bu iftira ve hakaret içerikli bu yazisi sebebiyle, Ismail Haboglu isimli bu sahsi, müteahhitlerimiz adina kiniyoruz.


Mesleklerini bin bir türlü güçlükler içerisinde sürdüren müteahhitlerimize, kendisinin yasadigini iddia ettigi münferit bir sorundan dolayi agza alinmayacak sözler sarf etmesi ne ilgili sahsin ne de baska bir kimsenin haddi degildir.


 


     
 Kategori : Basin - 01.05.2012

Geri

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com