DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  15 BIN KONUT KISA SÜREDE SATILIR

Yabanciya mülk satisini, insaat ve emlak sektörünün talepleri dogrultusunda düzenleyen yasa tasarisinin TBMM Genel Kurulu'ndan geçmesinin sevinci yasaniyor. Alanya Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) Baskani Alaattin Çakir, Cumhurbaskani Gül'ün onayini beklediklerini belirterek "Bu yasa sektörün bekledigi yasaydi. Simdi son onayi ve satis yapabilecegimiz ülkelerin belirlenmesini bekliyoruz. Bu yasayla, Alanya ekonomisinin umulanin üzerinde canlanmasini bekliyoruz" dedi.


Alanya Emlak Komisyonculari Dernegi Baskani Kerim Baliktay ise söyle konustu: Bu yasa, Alanya'nin çehresini degistirecek. Arap ülkeleri, Iran, Azerbaycan, Kazakistan gibi ülkelerden yogun talep vardi ancak satis yapamiyorduk. Artik bu talepleri karsilayabilecegiz. Böylelikle Alanya'da kis turizmi de büyüyecek. Artik mülk satisinda, Akdeniz ülkelerinin popüler sehirleriyle yarisabilecegiz. Satilmayi bekleyen 15 bin konutun da kisa sürede tükenmesini bekliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Mütekabiliyet Yasasi'nin onaylamasiyla gözler, Cumhurbaskani Abdullah Gül'ün onayina çevrildi. 


Mütekabiliyet Yasasi’nin, TBMM Genel Kurulu'ndan geçmesi Alanya'da büyük sevinç yaratti. Konuyla ilgili konusan Tüm Insaat Müteahhitleri Federasyonu (TIMFED) Genel Baskan Vekili ve Alanya Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) Baskani Alaattin Çakir, Mütekabiliyet Yasasi'nin Cumhurbaskani Abdullah Gül'ün onaylamasi sonrasinda yasalasacagini söyledi. Çakir, "Bu yasa sektörün bekledigi bir yasaydi. Bu yasayla birlikte asil önemli olan sektörün bekledigi mülk satisinin hangi ülkelere yapilabilecegini gösteren listenin yayimlanmasi" dedi. 


Alanya Emlak Komisyonculari Dernegi Baskani Kerim Baliktay ise, "Mütekabiliyet Yasasi'nin geçmesiyle birlikte Alanya'nin çehresinin degismesiyle ilgili çok büyük umutlarimiz var. Arap ülkeleri, Iran, Azerbaycan, Kazakistan gibi ülkelere karsiliklilik ilkesi olmadigindan satis yapamiyorduk. Bu ülkelerle ilgili taleplerimiz var. Bunun yaninda mülk satisi Alanya'da kis turizmine çok büyük katki yapacak. Mütekabiliyet Yasasi'nin geçmesinden sonra mülk satisinda Akdeniz ülkeleriyle yarisabilecek duruma gelecegiz. Artik Alanya'nin insaat ve emlak turizmi farkli bir boyut kazanacak. Bunun yaninda ülkeye de çok büyük bir döviz girdisi gelecegine inaniyoruz. 15 bin civarinda satilmayi bekleyen konutumuz var. Ama bu isi bilinçli, bilgili sekilde yapmak gerekiyor. Biz merdivenalti emlakçilari istemiyoruz. Bu konuda gerekli önlemlerin alinmasi gerekiyor. Bu isi profesyonel insanlarin yapmasi gerektigini düsünüyoruz. Biz burada gayrimenkul satacagiz. Buradan gayrimenkul almak isteyen insanlar bütün sezon evlerinde oturmak istiyor. Mevcut yasaya göre, bir yabancinin ülkemizde oturabilmesi için 3 ay ülkemizde, 3 ay da kendi ülkesine dönüs yaparak orada oturmasi gerekiyor. Bu insaat sektörünü olumsuz etkileyecek. Biz bu kanunun düzeltilmesini istiyoruz" diye konustu.     
 Kategori : Basin - 05.05.2012

Geri

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com