DUYURULAR - ETKİNLİKLERİletişim Formu
Web İletişim Formu  
Formu doldurduktan sonra ilgili birimimiz en yakın zamanda iletinizi cevaplayacaktır. ..

 
Firma:

E-mail:

Mesaj:

             
 
 
DUYURULAR - ETKİNLİKLER
Ara  

                

  KÜÇÜKER, MÜTBIR BASKANI SEÇILDI

2010 yilindan beri Alanya Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) Baskanligi görevini yürüten Alaattin Çakir, MÜTBIR yönetim kurulu baskanligi görevinden ayrildi, yerine yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Küçüker seçildi.


2010 yilindan beri Alanya Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) Baskanligi görevini yürüten Alaattin Çakir, MÜTBIR yönetim kurulu baskanligi görevinden ayrildi, yerine yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Küçüker seçildi.

Yaklasik 3 yildir MÜTBIR baskani olarak görev yapan ve sektör ile ilgili önemli gelismelere ve iyilesmelere öncülük eden Çakir, Ankara’da da Alanya’yi basariyla temsil etti. Merkezi Ankara’da kurulu bulunan IMKON Genel Sekreterligi ve TIMFED Genel Baskan vekilligi görevlerini halen sürdüren ve MÜTBIR yönetim kurulu baskanligini özel sebepler nedeniyle birakma karari alan Çakir yaptigi basin açiklamasinda sunlari söyledi:

“21.01.2010 tarihinde devraldigim Alanya Müteahhitler Birligi Dernegi (MÜTBIR) Yönetim Kurulu Baskanligindan sonra, Alanya’da sektörün yere ve genel sorunlari ile birlikte taleplerini içeren birçok çalisma yaptik.

Bunlardan en önemlisi, müteahhitlerimizin yeni çikan ve güncellenen yasa ve yönetmeliklerden bilgilendirilmesi, yerel yönetimlerin uygulamalarinin kontrolü ve takibi, ilgili bakanlik tarafindan yürütülen müteahhitlik sicil çalismalarina katki sunulmasi, diger taraftan bölgemizde yürütülen sektör faaliyetlerinde bati standartlarinin yakalanmasiyla ilgili öneri ve tavsiye gibi çalismalar yapilmistir.

Diger taraftan, ilçemizin ve bölgemizin sektörel anlamda tanitimi, sorun ve taleplerimizin Ankara’ya tasinmasi ve karsilik bulmasi, önemine binaen MÜTBIR’in Ankara’da kurulu bulunan Tüm Insaat Müteahhitleri Federasyonu’na (TIMFED) katilimi saglanmistir. Katilimla birlikte, Ankara’da yapilan TIMFED’in ilk genel kurulunda sahsim yönetim kuruluna seçilmek suretiyle Genel Baskan Vekilligi görevi verilmistir ve halen bu görevi yürütmekteyim.

Türkiye’nin lokomotif sektörü olan müteahhitlik sektörünün günden güne gelismesi ve büyümesiyle birlikte ortaya çikan sorun ve taleplerin ve potansiyel temsil ihtiyacinin karsilanmasi amaciyla, Türkiye’de kurulu bulunan güneydogu müteahhitlerini temsilen Anadolu Yapi Müteahhitleri Federasyonu, Ege ve bölgeyi temsilen Ege Yapi Müteahhitleri Federasyonu ve Içanadolu’yu temsilen TIMFED ile birlikte 3 federasyon birleserek, Insaat Müteahhitleri Konfederasyonunu (IMKON) kurmuslardir.

 Yeni kurulan üst birlik konumundaki konfederasyona 3 federasyon, 50’ye yakin dernek, 120 bine yakin üye kaydi bulunmaktadir. IMKON’un Ankara’da yapilan ilk olagan kongresindeki seçimde yine yönetim kuruluna seçildim. Daha sonra yapilan yönetim kurulu toplantisinda, IMKON Genel sekreteri olarak görevlendirildim. Halen Ankara merkezde TIMFED ve IMKON’daki görevlerim devam etmektedir.

3 yila yakin zamandir sürdürdügüm Alanya Müteahhitler Birligi (MÜTBIR) yönetim kurulu baskanligindaki görevimi özel sebeplerim nedeniyle birakma karari aldim. Yönetim kurulumuzla yaptigimiz istiare neticesinde, yönetim kurulu baskanligi görevimi biraktim. Görevi birakmamla birlikte yapilan yönetim kurulu toplantisinda, yönetim kurulu üyemiz sayin Mustafa Küçüker Baskan ve sayin Hakki Kurt Baskan yardimcisi olarak seçilmis olup, Alanya Müteahhitler Birligi yönetim kurulundaki görevim halen devam etmektedir. Benimle birlikte yaklasik 3 yildir mesai harcayan bugünkü ve bir önceki yönetim kurulu üyelerimize tesekkür ederken, bugün görevi devralan yeni yönetime hayirli basarilar diliyorum. Alanyamiza ve sektöre hayirli olsun.”dedi.

Baskanlik görevini devralan Mustafa Küçüker, yaptigi açiklamasinda bugüne kadar yapilan basarili hizmetlerinden dolayi Çakir’a tesekkür etti ve yönetim olarak bundan sonra da her türlü çalismalari birlikte yürüteceklerini söyledi.

 

     
 Kategori : Basin - 19.09.2013

Geri

 

                      |  Duyurular  |  Basın Haberleri  |  Etkinlikler  |   

 

 


Tüm hakları saklıdır 2008 ©
Alanya Müteahhitler Briliği


Saray Mh. Hacikadirler Sk. 
Tapu-Kadostro yanı
07400 - Alanya / Antalya


Tel.: +90 242 522 09 00
Fax: +90 242 522 09 01
E-mail: bilgi@mutbir.com